Design interiéru – jak krásně a zajímavě vydekorovat okna

Posted on 05/02/2018 4:33pm

Okna vždycky patří k velice podstatním věcem ve všech pokojích. Nejen v průběhu dne dávají hlavní zdroj světla a vpustí dovnitř čerstvý vzduch, ale rovněž často stanoví jediný směr, na který člověk se může dívat, když by chtěl kouknout na nějaké vzdalené místo. Dobře zvolená okna můžou také skvělé ovlivnit interiér – dát mu trochu přátelské nálady, opticky zvětšit buď překvapit zajímavými dekoracemi. Z takových důvodů nyní velmi populární jsou různorodé sezónní dekorace okenních.


interiér
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Nejenom krásně vyzdobí prostor, ale i jsou schopné zdůrazňovat aktuální roční období nebo nějaký pozoruhodný styl pokoje. Těžké a módní závěsy a jemné, průzračné záclony, buď zcela krycí žaluzie? Vícebarevné nebo držící se jedné stejné barevní verzi? Hodně záleží nejenom na vkusu klientů, ale rovněž na používaní každý den – na nedostatek světla, například vzhledem k umíštění budovy buď jednoduše zimní období, lepší budou dekorace okenní světlé a průzračné, a během léta, aby v interiéru nebylo rovněž příliš horko, skvělou volbou budou temnější a krycí dekorační výrobky.

Menší přílohy, tř. maličké dekorační závěsy a sponky na záclony, jsou i doporučené v domácích pokojích – vypadají velice přátelsky a jsou schopné dát zajímavý rys pravděpodobně všemu, co se nachází v interiéru. Teď se nachází mnoho způsobů na neobvyklou proměnu celého interiéru – co je občas potřebné nejen v bytě, ale i restauraci nebo hostelu. Tam také nestojí považovat za maličkost rolí dekorací okenních – občas také nejkrásnější okna můžou vypadat zajímavěji, když jsou úspěšně dekorované.


Klíčové je, dekorovat prostor tak aby držet poměry – např. v malém pokoji těžké dekorace často jsou příliš intenzivní, a tam lepší budou mírne záclony bez mnoha hustých vzorků. Je moc zajímavých druhů mnohých estetik, ale k nejzajímavějším trendům ve výzdobě interiéru a dekorování jsou style skandinávský, art deco a pozorné michání dalších stylů. Velmi vážný činitel, jenž stojí to za to, vzít v úvahu během výběru vybavení a okenních dekorací, je určitě také barva – zimní barvy, fialová buď růžová, mají klidný vliv na lidí, a teplé dodávají více energie.

Tags: okna, dekorace