Jaké pozoruhodné účinky může dávat zdánlivě nevelká obnova interiéru

Posted on 30/03/2016 4:21pm

Během obnovy bytu nejlepším nápadem bude přemýšlet o tom, co se tam bude nacházet. Kvůli tomu je možné posuzování toho, jaký typ podlahy bude nejvhodnější, jaká plocha stěn bude volná, kolik volných čtverečních metrů zůstane v pokoje. Přes svoje zdání, již to dává několik zajímavých informací, protože nejlépe zvolit takové barvy a dekorace stěn, jež shodují s plochou – světlé barvy, takové jako třeba smetanová, žlutá nebo světlé zelená opticky zvětšují plochu, a velmi intenzivní – můžou vypadat pozoruhodně a dávat speciální rys, ale můžou také zmenšit prostor.


plochý
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Zvláště takovým barvám, jako například červená anebo intenzivně fialová, stojí to za to, věnovat pozor. Intenzivitu stojí to za to, také přizpůsobit k osvětlení – v temném prostoru lepší volbou budou samozřejmě světlé a jemné barvy, a pozoruhodný rys můžeme obdržet díky malebným doplňkům a designerskému nábytku. Když se ukáže, že největší zdroj světla není silný, skvělou volbou bude nainstalovat několik menších – např. v formě na stěnu nebo stojících lamp.

Kromě barvy, stojí to za to, přemýšlet i dekorace. Můžou ony rovněž zvětšit pokoj nebo ho zmenšit; záleží to nejen na jejich ploše, ale také hustotě vzoru. Stěny v pruhy a s tečkámi ve stylu retro jsou nyní populární, ale bohužel sluší jen velkým interiérům – když někdo by chtěl zvětšit prostor, ale bez pocitu holých stěn, může vybrat větší vzory, ale jež se nachází v jakési vzdálenosti od sebe, vybrat fototapetu s krajinomalbou, nebo prostě závěsit fotografii. Nyní je tolik pozoruhodných výzdob na stěny, že asi každý může najít něco dokonalého, co bude slušet nejen osobnímu vkusu, ale rovněž pravidlům aranžmá interiéru. Velice vysokou poptávkou se charakterizují fototapety a dekorace ve stylu retro buď industriálním – hlavně, protože dávají prostorům úplnou proměnu.


V ohledu volby podlahy nejlépe přemýšlet, jaká bude funkce toho prostoru. V kanceláři a jiných pracovištích obvyklé linoleum není už populární – autentický vjem odbornosti dávají dřevěné panely a módní dlaždice. V dětském pokoji, a občas i obývaku doporučené jsou měkké textury – úžásný koberec nebo stylové krytiny budou skvělou volbou. V kuchyni anebo koupelně klíčová je funkčnost, a proto podlaha musí být intuitivní k čistění a odolná proti vodě – keramika je také tam doporučovaná.

Tags: barvy, dekorace, krytiny